+905423078416
Kategoriler
Para Birimi Seçimi

MÜCEVHER KULLANIMI HAKKINDA

1. Mücevher insana kendini değerli hissettiren, nadide taşlarla bezenmiş, dayanıklı ancak bir o kadar da narin materyallerden oluşur. Mücevherlerinizi temizlik, spor, eşya taşıma vb. durumlarda oluşabilecek ezilme, kırılma vb. durumlardan korumak için kullanmamanızı öneririz.  

2. Mücevherlerinizin ilk günkü gibi korumak adına; su ile temas edeceği el yıkama, yüzme, terli el ile kullanmamanızı öneririz. Mücevherinizi sıcak ve nemli ortamlarda bulundurma, yağ, sabun ve deterjan türü ürünlerden, kişisel temizlik ürünlerinden, asitli bileşenlerden, çamaşır suyu, alkol, kolonya, aseton, saç spreyi ve benzeri kimyasallar içeren maddelerden uzak tutunuz ve temas ettirmeyiniz. Bu faktörlerle temas, mücevherinizde ışıltı ve renk kaybına yol açabilir, ürüne zarar verebilir, taş düşmesine (kaybına, eksilmesine) ve onarılamayacak hasarlara neden olabilir.   Mücevherlerinizi parfümünüzü sıktıktan sonra takmanızı öneririz.

3. Mücevherlerinizi çok uzun süre kapalı, havasız ortamlarda tutmayınız. Oksijensiz ortamlar mücevher yüzeyinde oksitlenmeye neden olup renk atmasına ve ışıltısının kaybolmasına yol açabilmektedir.

4. Mücevherlerinizin çizilmesini önlemek için onları darbelerden korumalı ve birbirleri ile temas etmeyecek şekilde kendi orijinal kutusunda muhafaza edilmelidir.

5. Elmas, yakut, zümrüt, safir vb. mücevherlerin özellikle su, nem, parfüm, deodorant vb. gazlı bileşenlere karşı hassas olup, benzeri bileşenlerden uzak tutulmalıdır.

6. Doğal taşlı ürünler, su ve nem nedeniyle (iyi kurulanmamış, terli el ile kullanım, sıcak ve nemli ortamlarda bulunma vb.) renk verebilirler. Doğal taşların su ve nemden korunması gerekmektedir.

7. İnci doğadan gelen bir ürün olduğundan uzun ömürlü olabilmesi için tene temas etmesi gerekmektedir. İncili ürünler su, deterjan, parfüm, el kremi, saç spreyi gibi kozmetik ürünler başta inci olmak üzere mücevherlerinize zarar verebilir. İncili ürünler uzun süre kapalı ve oksijensiz ortamda tutulmamalıdır.

8. Klipsli ve kilitli ürünlerin kullanımı sırasında zorlanmamaları gereklidir. Bu ürünlerin kullanımında azami hassasiyet gösterilmelidir.

9. Mücevherinizi dış etkiye ve darbeye maruz kalabileceği durumlarda (temizlik, spor, ağır eşyaların taşınması, çocuk bakımı, vb.) kullanmamanızı öneririz.

10. Kullanıma bağlı olarak meydana gelen kırılma, ezilme, kopma, çizilme, taş düşmesi vb. durumlarda ürünün bakım ve onarıma dâhil olup olmayacağı merkeze gönderilerek uzmanlarımız tarafından yapılacak inceleme sonucu müşterilere bildirilir.

11. Bakım ve onarım işlemlerinde kullanımdan kaynaklı olan ürün deformasyonlarında bakım ve onarımdan kaynaklanan masraflar (taş yenileme, maden ekleme vb.) müşterilerden talep edilir.

 

GARANTİ KAPSAMI

1. Bu sertifikaya sahip olan kişi yukarıda belirtilen kullanım koşullarını okuduğunu kabul eder.

2. Bu sertifikanın geçerlilik kazanması için üzerinde mağaza kaşesi ve yetkili personelin imzasının bulunması gereklidir.

3. Ürün üzerinde ölçülendirme (küçültme veya büyütme) işlemi yapıldığı takdirde, üründe yaşanabilecek sorunlar ürünün garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olur. Bu durumdan Aya Diamond sorumlu değildir.

4. Tüketici kaynaklı oluşabilecek her türlü hasar, kullanım hatası ve kullanım talimatında belirtilen kurallara uyulmaması sonucu ürüne gelebilecek zararlar ürünün garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olur. 

5. Pırlanta, elmas, fantezi vb. ürünlerde, tüketici kaynaklı oluşacak taş kayıplarında yeni taşların ücretinin karşılanması müşterinin sorumluluğundadır.

6. Garanti kapsamından ve ürün bakımı hizmetlerinden yararlanabilmesi durumu ürün faturası ve garanti sertifikasının ibrazı ile mümkündür.

7. Fatura ve garanti sertifikasına sahip Aya Diamond ürünü, kullanım kaynaklı olmadığı tespit edilen durumlarda fatura tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre ile Aya Diamond garantisi altındadır.

8. Aya Diamond Mücevherat LTD. ŞTİ. yukarıda belirtilen maddeler hakkında önceden bildirmeksizin değişiklik ve düzeltme yapma hakkına sahiptir.

 

DEĞİŞİM VE İADE ALMA

1. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun uyarınca; satın almış olduğunuz ürünün, kullanılmadığı tespit edildiği takdirde, fatura tarihinden sonraki ilk 14 (on dört) gün içerisinde sadece ürünün satın alındığı mağazadan, pırlanta grubundaki bir ürünü aynı gruptan başka bir pırlanta ürünle değiştirilebilir. Bu işlemin yapılabilmesi için ürünün fatura, garanti sertifikası ve beraberinde verilen diğer tüm öğelerle birlikte Aya Diamond’a teslim edilmesi gerekmektedir.

2. Üründe herhangi bir ayıp olmamasına karşın tüketici tarafından ürün değişimi talep edildiğinde, mağaza yetkilileri ürünün kullanılmadığını tespit etmesi gerekmektedir. Kullanılmadığı tespit edilen ürünün değişimi için tüketici tarafından fatura, garanti sertifikası ve diğer belgelerin ibraz edilmesi istenir. Bu koşullara uygun olan ürünün, fatura tarihinden itibaren ilk 14 (on dört) günlük süre içerisinde değişimi yapılabilir fakat para iadesi yapılmamaktadır.

3. Hediye olarak alınan ürünlerin değişimi, hediye/değişim kartı ile yapılır. Hediye/değişim kartı bulunmayan ürünlerin fatura ve garanti sertifikası ibrazı gerekir. Değişim/hediye kartı, garanti sertifikası ve faturası bulunmayan ürünlerde değişim işlemi yapılmamaktadır. Değişim/hediye kartının geçerlik süresi 14 (on dört) gündür.

4. İnsan vücudundaki zamanla oluşabilecek değişiklikler nedeniyle örneğin; kilo alma, kilo verme, gebelik, vücut şişkinliği, dönemsel olarak vücutta oluşan değişkenlikler vb. durumlarda alyans ve diğer yüzük ürünlerinde değişiklik ve yeniden ölçülendirme yapılamaz. Ölçülendirme işlemi sırasında sağ ve sol elde farklılıklar olduğu müşterilerimiz tarafından bilindiği kabul edilir, bu farklıklardan doğabilecek sonuçlar müşterinin sorumluluğundadır.

5. Küpe vb. türü ürünlerin hijyen sebebiyle değişimi ve iadesi yapılmamaktadır.  

6. Müşteri talebiyle özel işlem (büyütme, küçültme, renk vb.) görmüş ürünlerin ve özel müşteri siparişlerinin değişimi ve iadesi yapılmamaktadır. 

7. Değişime uygun ürünün bedeli, değiştirmek istenen ürünün bedelinden düşük ise fark iadesi yapılmaz.

8. Değişim ve iade işlemi için gerekli olan Aya Diamond garanti sertifikasının, ürünün uluslararası taş sertifikasının ve faturasının ibraz edilemediği durumlarda pırlanta, elmas, fantezi vb. ürünlerin değişimi veya iadesi yapılmaz. Bu durumda değişim ve iade bedeli merkez tarafından belirlenecek olup, ürünün geçmiş veya hâlihazırdaki satış fiyatları herhangi bir şekilde göz önünde bulundurulmaz. 

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.